ОБСЄ схвалює ініціативу Петра Порошенка про продовження перемир’я

Діючий голова ОБСЄ Дідьє Буркхальтер схвалив ініціативу президента України Петра Порошенка про продовження перемир'я, термін якого збіг в п'ятницю, 27 червня. Порошенко запропонував продовжити угоду на три дні.

Буркхальтер заявив про виключно важливу роль, яку ОБСЄ грає у врегулюванні української кризи. Зараз більше 25 спостерігачів займаються збором фактів на території України, що повинне допомогти мирному процесу. Він підкреслив, що українська криза займає перше місце в повістці ОБСЄ.

Голова ОБСЄ відмітив, що факти порушення прав людини на території країни мають бути розслідувані, а винні - покарані. ОБСЄ є майданчиком для ведення діалогу між конфліктуючими сторонами, оскільки в організації представлені усі політичні сили, розповів Буркхальтер. Він вважає, що режим припинення вогню може перейти в припинення війни, якщо сторони активно вестимуть діалог і швидко приймати рішення.

На думку діючого голови ОБСЄ в кризовій ситуації на Україні з'явилися перші ознаки для оптимізму, повідомляє РІА Новини. Раніше я не бачив реальної політичної волі, щоб шукати шляхи спільних дій зі знаходження рішень, - сказав він.

У травні 2014 року був обраний новий президент України Петро Порошенко. Він заявив про намір в короткий термін завершити спецоперацію на сході країни і представив план мирного врегулювання, згідно з яким з 20 до 27 червня було оголошено перемир'я.

Незважаючи на це, бойові дії на сході країни тривали увесь тиждень. У Слов'янську і Краматорську було лише короткочасне затишшя.

.

Добавить комментарий