Одкровення колишнього українського десантника : я не хочу стріляти у батька

Серед українців, які біжать від війни в Росію, стали з'являтися військовослужбовки. Кореспондентові ВГТРК вдалося узяти ексклюзивне інтерв'ю у солдата, що воював під Краматорськом. Він поїхав в Росію, тому що не хотів стріляти у своїх земляків.

Спокійний погляд, відкрита особа. Він і не думає його ховати, не приховує ім'я і прізвище. Ярослав Сердюк перегортає в телефоні недавні фотографії, де він - у формі українського десантника. Але це вже у минулому. Кулеметник Ярослав, кажучи військовою мовою, залишив бойовий пост під Краматорськом, в якому народився і виріс. Він тільки що дав усі пояснення російським прикордонникам - як біженець.

Мені батько сказав, що збирається піти в ополчення, а він людина слова. Мені не хотілося б йти проти нього воювати. І проти своїх знайомих. Так склалося, що я покинув свій пост, - розповідає колишній військовослужбовець 25-ої окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади Збройних сил України.

Ярослав служив в тій самій бригаді ВДВ, екіпажі шести БТРов якою в квітні перейшли на сторону сил самооборони Слов'янська, відмовившись підкорятися київській владі і атакувати місто. Сердюк в цей час був на посту під рідним Краматорськом. Він говорить, що його товариші по службі готувалися до бою, самі не розуміючи з ким: Не знали, по суті. Тому що говорили, що проти терористів і сепаратистів, а оскільки я сам з Краматорська, я знаю, які там терористи. Послухати офіцерів - моя бабуся терорист.

Розповідь Ярослава шокує. Він чув з перших вуст - від товаришів по службі, які вели вуличні бої в Краматорську, - страшні речі. Коли захопили район Краматорська, то перевіряли кожен будинок - чи немає зброї, зв'язку з ополченням. І якщо були зв'язки, то розстрілювали усіх - жінок, дітей, чоловіків. Усю сім'ю розстрілювали!

Перші дзвінки з Росії - рідним і друзям. Краматорськ продовжує битися і в траурі. У мене однокласник мій той, що був був на двох похоронах. Загинула дівчина, яка просто вийшла на балкон покурити, і чоловік, перехожий - без автомата, ні без чого!, - розповідає колишній десантник.

Ярослав говорить, що українська армія проїдає останні резерви. Перешли на американські сухі пайки, але і їх залишилося трохи. А техніка взагалі скоро встане. Починалися проблеми з постачаннями палива, ставало скрутно. Спочатку це були запаси НЗ, - пояснює він.

Але головне, за словами колишнього десантника, те, що настрій в армії самий небойовий - мобілізовані українці просто не хочуть воювати: Резервісти проти цього. Вони віком як мій батько, у них діти, дружини, яких потрібно забезпечувати. А тут гроші маленькі і загроза життя.

Своє майбутнє Ярослав Сердюк бачить в Росії і прямо говорить про це. Хочеться служити, служити тут. Чи піти працювати в ту ж міліцію, - признається він. У собі Ярослав упевнений. Адже найголовніше він вже зробив - не дозволив війні, яка розриває країну, змусити його стріляти у власного батька.

.

Добавить комментарий