У Росії немає умов по переговорах на Україні

Росія не висуває попередніх умов для початку переговорів між Києвом і представниками південного сходу України. Про це заявив президент Володимир Путін на прес-конференції у Відні.

По-перше, ми ніяких попередніх умов в ході переговорів між київською владою і сходом України не висуваємо, - цитує Інтерфакс главу держави. - Передусім, тому, що Росія не є стороною в цьому конфлікті.

В той же час президент підкреслив, що неможливо обійтися без того, що переговори повинні початися про майбутнє облаштування самої України із забезпеченням законних прав і інтересів тих людей, які мешкають на південному сході країни.

У свою чергу президент Австрії Хайнц Фишер заявив, що Київ повинен внести свій вклад в переговорний процес з представниками південного сходу країни і діяти у рамках політики протягнутої руки. І Київ повинен внести свій вклад, хочу це особливо підкреслити. Потрібні переговори з сепаратистами, серйозні зусилля із конституційної реформи. Потрібно політику протягнутої руки, особливо відносно України. У нас є побажання не лише відносно Росії, у нас є побажання у відношенні і Києва, - сказав Фишер на спільній з президентом РФ прес-конференції у Відні.

Позиція Австрії полягає в тому, що необхідно забезпечити діалог на Україні. Треба, щоб була домовленість, щоб усі причетні сторони визнали важливим продовження перемир'я і досягли більшого прогресу в цьому, - відмітив Хайнц Фишер. - І ще один конкретний пункт, щоб не було допоставок зброї і людей, які хотіли б досягти за допомогою озброєної сили певної мети.

Перше засідання трибічної групи пройшло 8 червня в Києві. Тоді Україну на переговорах представляв на той час посол в Німеччині Павло Климкин, якого нещодавно призначили міністром закордонних справ України.

Незважаючи на перемир'я, оголошене згідно з мирним планом президента України Петра Порошенка, бойові дії на території ДНР тривають. У Слов'янську і Краматорську було лише короткочасне затишшя. Президент України Петро Порошенко оголосив 20 червня з 12:00 за київським часом(06:00 по Москві) перемир'я до 10:00 ранку 27 червня.

.

Добавить комментарий