Москва і Берлін обговорили перемир’я на Україні

Необхідність продовження перемир'я на Україні обговорили по телефону глави МЗС Росії і ФРН Сергій Лавров і Франк-Вальтер Штайнмайер. Штайнмайер поділився своїми враженнями з російським колегою про свій робочий візит в Київ 24 червня.

Штайнмайер дав високу оцінку заявам президента Російській Федерації по ситуації на Україні, які були зроблені під час його офіційного візиту в Австрію. В ході обміну думками по розвитку ситуації на Україні обговорювалася необхідність продовження перемир'я і припинення вогню з метою запуску прямого діалогу між протиборчими сторонами при сприянні з боку ОБСЄ, - цитує заяву МЗС Росії ІТАР-ТАРС.

Крім того, Лавров і Штайнмайер позитивно оцінили проведення в Донецьку 23 червня перших консультацій між представниками офіційної української влади і південного сходу України.

Глави дипломатичних відомств Росії і Німеччини відмітили важливість продовження таких зустрічей для налагодження розгляду усього комплексу питань, передусім про гарантії законних прав і інтересів громадян, що мешкають в східній частині України.

В ході свого візиту у Відень президент Росії Володимир Путін вітав мирний план свого українського колеги Петра Порошенка, оголошення перемир'я і намір почати переговори з представниками українського південного сходу.

Але, як вказав Путін, заяви Києва повинні підкріплюватися конкретними справами. На думку глави російської держави, перемир'я повинне стати прологом до субстантивних переговорів з питань державного устрою України.

25 червня Рада Федерації прийняла рішення про відгук згоди на використання російських військ на Україні. Рішення було прийняте 153 голосами, один сенатор проголосував проти. Так сенатори підтримали відповідне звернення президента Володимира Путіна, який напередодні попросив Совфед відмінити постанову від 1 березня 2014 року. Відміна згоди на використання російських військ на Україні - один з кроків Москви на мирний план Петра Порошенка.

.

Добавить комментарий