Росіянина тримали в українському полоні як диверсанта

У рідний Курськ повернувся росіянин, якого українські силовики майже тиждень протримали в полоні як диверсанта. Впродовж усього цього часу співробітники СБУ, використовуючи спеціальні методи, переконували Миколу Крилова, що він - розвідник і посібник терористів, хоча насправді молода людина їхала в Слов'янськ, щоб вивезти родичів своєї нареченої.

На офіційному сайті Служби безпеки України повідомлення про арешт диверсанта з Росії Миколи Крилова з'явилося 14 червня. Під час затримання, як випливає з офіційного прес-релізу, при собі 20-річний розвідник мав арсенал рівний озброєнню маленької армії - гранати, ПТУР ФАГОТ і ПЗРК різної модифікації. Через день в Інтернеті з'явилося і визнання Миколи Крилова в підривній діяльності.

Спочатку там мене пом'яли, досить непогано, приховувати не буду, - розповідає Микола. - Били як душі було угодне - руками і ногами. Дали термін до ранку подумати, сказали - уранці прийдемо, і якщо ти не скажеш, хто тебе послав, скільки тобі заплатили, і куди ти їхав, в який підрозділ, то ми тебе завалимо.

Сьогодні Микола Крилов признається: ідея відправитися на схід України була безглуздою. Він щиро вірив, що на блокпостах бойовики національної гвардії переймуться благородною метою його місії, адже він хотів вивезти з оточеного Слов'янська бабусю і дідуся своєї улюбленої Насті. Романтичний сюрприз, а заразом і рицарський вчинок.

Колишній курсант краснодарського льотного училища(Колю відрахували за станом здоров'я) виявився ідеальним кандидатом на роль диверсанта, за версією українських спецслужб. При собі у нього знайшли книжку парашутиста, 25 тисяч рублів і сонцезахисні окуляри. На думку співробітників СБУ, такі бувають тільки у спеціально навчених розвідників.

У романтизм юнаки, націоналісти не повірили. У українських ЗМІ вже йшли репортажі про блискучу операцію по затриманню небезпечної групи бойовиків. Тортури, побої, наручники і пов'язка на очах - хлопця перевозили з місця на місце, пов'язаним в кузові КамАЗа. Практично не годували. І увесь час допитували. Кожного разу - нові люди у формі.

Врешті-решт він опинився в Харкові. Декілька днів провів в СІЗО. Там 20-річний юнак під диктування людей зі зброєю прочитав відеовизнання в підривній діяльності проти України. Іншого вибору просто не було, - відмічає Микола. - Вони сказали: Ми пропонуємо тобі зняти інтерв'ю, воно буде нашою страховкою, з метою того, щоб обміняти тебе на наших заручників, які знаходяться в Росії. Ми гарантуємо тобі, що це відео не потрапить ні в ЗМІ, ні на YouTube. Мені головним було, щоб цього не побачили батьки, щоб вони не хвилювалися.

Зв'язатися з родичами у Колі можливості не було. Особисті речі, як і телефон, вилучили при першому обшуку. Про те, що він в полоні, його друзі дізналися через соцсети - їм почали приходити вимоги про викуп. Врешті-решт Миколу Крилова, протримавши шість днів в полоні, депортували на батьківщину, із забороною на в'їзд до України.

.

Добавить комментарий