Перемир’я закінчується. Що далі?

27 червня в 06:00 за московським часом збігає термін мораторію на припинення вогню на південному сході України. Про перемир'я вдалося домовитися 23 червня на трибічних консультаціях. Окрім представників офіційного Києва і самопроголошених республік Донбасу, в них брали участь російський посол Михайло Зурабов і представник ОБСЄ.

Напередодні колишній президент Леонід Кучма, який виступав на переговорах від імені київської влади, повідомив, що новий етап консультацій може відбутися вже сьогодні, 27 червня, а режим припинення вогню може бути продовжений.

Між тим, на даний момент вже стало зрозуміло, що ці декілька днів не виправдали очікувань ні київської влади, ні цивільного населення південного сходу України. Тут продовжували гинути військові і мирні люди, обстановка залишається напруженою.

По затвердженнях української сторони, за п'ять днів дії мораторію ополченці проголошених Донецькій і Луганській народних республік порушили режим припинення вогню 44 рази.

В той же час голова президії Верховної ради Донецької народної республіки Денис Пушилин заявив, що київська влада фактично саботує домовленості про припинення вогню і повідомив про обстріл українськими силовиками селища Семеновка під Слов'янськом, в результаті якого загинули 5 чоловік. За фактом перемир'я немає, - констатував він.

Сам президент України Петро Порошенко, виступаючи напередодні в Страсбурзі перед депутатами Парламентської асамблеї Ради Європи, повідомив, що на південному сході країни Рахунок заручників і поранених йде на сотні.

При цьому він підкреслив, що 27 червня буде остання можливість для збереження перемир'я. Після цього, якщо ключові елементи мирного плану не будуть прийняті, український лідер пообіцяв прийняти дуже важливе рішення. Деталі цього рішення Порошенка коментувати відмовився.

Раніше продовжити перемир'я пропонував президент Росії Володимир Путін під час телефонної бесіди з Петром Порошенком. При цьому глава російської держави підкреслив, що необхідно переходити до переговорів по суті, а не обмежуватися декларативними заявами.

.

Добавить комментарий