Сноуден запитував у влади, які відомості краще не розголошувати

Едвард Сноуден не приймав рішення, які з наданих їм матеріалів будуть опубліковані. Більше того, він просив представників преси проконсультуватися з владою - для розуміння, які відомості краще не розголошувати. Про це колишній співробітник американських спецслужб розповів, виступаючи по видео-конференц-связи з Москви на засіданні ПАРЄ по захисту інформаторів.

Прямий телеміст Москва-Страсбург. У конференц-залі Парламентської асамблеї ради Європи на екрані колишній співробітник американських служб безпеки - для одних герой, для інших зрадник - Едвард Сноуден. На конференції, присвяченій Поліпшенню захисту тих, що викривають екс-співробітник спецслужб говорив про свій борг перед батьківщиною, урядом і сім'єю. І особливо підкреслив, що лише завдяки спільним зусиллям можна перемогти загальне стеження, яке організовують країни по всьому світу і захистити інформаторів.

Ми повинні зробити крок вперед в цьому питанні всі разом. Чи у Франції краща правова система, США, Німеччині або Данії. Це нічого не змінить. Ми повинні прагнути до того, щоб розробити міжнародні стандарти і технології, які захищатимуть тих, хто займається викриттям, - вважає Сноуден.

Ось вже рік, як колишній агент служб безпеки знаходиться на території Росії. Місяць по тому після перебування в Московському аеропорту Шереметьєво викриває вдалося отримати дозвіл тимчасово залишитися. Але тепер час надання йому притулки закінчується. Найближчим часом Сноуден збирається подавати документи у ФМС для продовження свого перебування на території Російської Федерації. Адже усі ті країни, в які екс-співробітник служб безпеки звертався з подібним проханням, - відповіли відмовою.

Це дуже показово, що ніхто з урядів інших країн, не схвалив моє прохання в наданні притулку, ніхто не дав мені можливість виїхати за межі Росії. Вони порахували, що Росія - безпечніше місце для мене як викриває, чим їх країни. Що, безумовно, було великим сюрпризом для багатьох. Я не чекав такої відповіді, - не розуміє екс-співробітник ЦРУ.

Едвард Сноуден знаменитий тим, що розкрив світу факт тотального стеження в 60 країнах за більш ніж мільярдом чоловік і урядами 35 країн. У США - на батьківщині - проти нього порушені декілька кримінальних справ: його звинувачують в крадіжці державного майна, несанкціонованому доступі до інформації оборонного значення і в умисній передачі секретної інформації спецслужбам інших держав. По кожному із звинувачень йому загрожує до 10 років ув'язнення. Також уряд США розглядає для колишнього співробітника служб американської безпеки покарання у вигляді пожиттєвого ув'язнення.


Добавить комментарий