Нью-Йорк не потоне!

Американські вчені прогнозують масштабні повені в Нью-Йорку. Експерт НСН заявив, що під воду швидше піде Бангладеш, а Пітеру взагалі нема про що хвилюватися.
Дослідники з Ратгерського і Прінстонського університетів припустили, що вже через 100 років Нью-Йорк повністю зануриться під воду. До такого висновку вони прийшли, проаналізувавши дані метеорологічних спостережень, а також геологічні матеріали і кліматичні моделі, що враховують вплив глобального потепління. Такої ж думки дотримуються і їх колеги з Океанографічного інституту у Вудс-Хоул. Спільна доповідь фахівців був опублікований на сайті EurekAlert! Science News.
Вчені розробили комп'ютерну модель, за допомогою якої з'ясували, що до 2100 роки кількість повеней в Нью-Йорку збільшиться в кілька разів, що призведе до підйому води на 2,7 метра. Це спровокує затоплення всіх вулиць, і Нью-Йорк буде нагадувати Венецію.
Доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри метеорології і кліматології географічного факультету МДУ Олександр Кислов в бесіді з НСН заявив, що теорія повного затоплення Нью-Йорка спочатку будується на якихось нереальних цифрах:
«Почнемо з того, що 2,7 метра - це якась малореальна цифра. Я не знаю, хто конкретно озвучив її в Прінстоні, я багатьох там знаю. Цифра просто якась дивовижна. Звичайний показник - це приблизно півметра. Звідки взялися такі дані, які укладаються в аларміські сценарій? Вони просто не вписуються в ті стандарти, які прийняті в даний час, в тому числі, за участю Вудс-Хоула і Прінстона », - зазначив співрозмовник НСН.
По-друге, за словами Олександра Кислова, мова в даному дослідженні може йти не про підвищення середнього рівня, а про те, що при підвищенні рівня почастішає затоплення саме штормовими нагонами.
«Це більш реальна річ. Як я говорив раніше, рівень в середньому може підвестися не дуже високо, але навіть це може спровокувати те, що штормові нагони, які раніше стартували від позиції низькою, тепер будуть затоплювати те, що їм не підвладне. Але я думаю, що Нью-Йорк прийме відповідні заходи: будуть побудовані дамби і насипу », - зазначив завідувач кафедри метеорології і кліматології географічного факультету МДУ.

Говорячи про те, чи є ймовірність затоплення для інших міст, які знаходяться «на воді», наприклад, Санкт-Петербурга або Венеції, експерт заявив, що у жителів північної столиці немає причин для занепокоєння.
«Для Санкт-Петербурга в зв'язку з тим, що там зведена дамба, особливої ​​небезпеки немає. Також не слід переживати жителям Нідерландів, де побудована чудова система шлюзів. А ось в Каталонії, де біля узбережжя були відвойовані заболочені райони, які перетворені в курортні місця, є ймовірність затоплення. Також як і в Бангладеші, або, наприклад, в штаті Флорида. Всі вони є «низькими» місцями і в першу чергу схильні до небезпеки », - резюмував Олександр Кислов.

Тим часом, зараз удар стихії переживають кілька американських штатів. Жертвами урагану «Метью» стали 11 осіб в штаті Північна Кароліна, вісім чоловік у Флориді, четверо в Джорджії, троє в Південній Кароліні і один в Вірджинії. Близько одного мільйона чоловік продовжують залишатися без електроенергії.
Раніше Національний центр по стеженню за ураганами США повідомив про ослаблення урагану «Метью», що обрушився на країни Карибського басейну і зачепила частину південно-східного узбережжя США, до рівня тропічного циклону. Ураган став найпотужнішим в Атлантиці з 2007 року.


Добавить комментарий