З Бангладеш в Росію втік від турецький дипломат. Що з ним буде?

Професор дипакадемії МЗС Іван Сурма прокоментував НСН ситуацію зі збіглим в Росію з Бангладеш турецьким дипломатом.
Співробітник турецького посольства в столиці Бангладеш (його ім'я не називається), запідозрений у причетності до спроби військового перевороту в Туреччині, втік в Бангладеш. Він покинув країну, де працював, разом зі своєю сім'єю. Перед цим він був відкликаний з дипломатичної роботи разом з двома іншими співробітниками - вони бігли в США.
Професор кафедри державного управління та національної безпеки дипакадемії МЗС Іван Сурма в бесіді з НСН висловив упевненість, що рішення про політичний притулок в Росії для турецького дипломата буде прийматися непублічно.
«Якщо буде офіційне звернення про політичний притулок, то Росія зробить строго і чітко в рамках правового поля. Я думаю, що глобальної публічного розголосу такого рішення не буде - воно буде прийматися за закритими дипломатичними дверима », - переконаний Сурма.
Він допустив, що турецькому дипломатові можуть відмовити в наданні політичного притулку, проте його необов'язково вишлють до Туреччини - туди, де його заарештують через причетність до спроби путчу.
«Є угоди про реадмісію - згода на прийом назад громадян, депортованих з іноземної держави. Їх Росія укладала з Євросоюзом і з іншими країнами, в тому числі і з Туреччиною. Згідно дипломатичними правилами, що втік, швидше за все, депортують не в країну громадянства, а в ту, звідки він втік - тобто в Бангладеш », - підкреслив Сурма.
ФОТО: РИА Новости/Алексей Дружинин
Знову разом. Підсумки зустрічі Путіна і Ердогана Раніше повідомлялося про втечу до Італії двох військових аташе Туреччини в Греції, також запідозрених у причетності до спроби військового перевороту. Всього в Туреччині були заарештовані близько 60 тисяч осіб - багато хто з них могли бути причетними до путчу тільки теоретично: вчителі, судді та чиновники.
Потепління у відносинах між Росією і Туреччиною відбулося в кінці червня. 8 серпня президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відвідував Санкт-Петербург і зустрічався з Володимиром Путіним.

.

Добавить комментарий