Звільнення в.о. генпрокурора може привести до конфлікту, але не до внутрішньої кризи в США

Експерт розповів НСН, які наслідки звільнення в.о. генпрокурора США можуть очікувати американське суспільство.
Звільнення з посади було за відмовою виконуючої обов'язки генпрокурора Саллі Йейтс від виконання указу президента США Дональда Трампа, що передбачає обмеження на в'їзд до Америки уродженців семи ісламських країн, повідомляє РІА Новини.
Про те, до чого призведе такий початок кадрової політики нового лідера США, НСН розповів науковий співробітник Центру північноамериканських досліджень ІСЕМВ РАН Сергій Кислицин. За його словами, ситуація навколо звільнення Йейтс склалася неоднозначна, проте немає підстав говорити про назріваючу всередині країни кризу влади.
«Я не думаю, що слід очікувати криза у внутрішній політиці США в зв'язку з цією подією. Може статися конфлікт між адміністрацією президента і іншими гілками влади. Але американська система за своєю структурою досить стабільна, так що я б не став говорити про прийдешню кризу. Будуть зіпсовані відносини, доведеться їх регулювати і шукати точки дотику, але серйозної драми не буде », - заявив Кислицин.
Він пояснив, чому звільнення в.о. генпрокурора США логічно в сформованих обставинах, а також які особливості указу Трампа погіршують ситуацію.
«По-перше, адміністрація Трампа виконує ту повістку, яка була заявлена. Вони діють за інструкцією. Що стосується звільнення в.о. прокурора - вона, Саллі Йейтс, відмовилася виконувати доручення президента, так що є своя логіка в тому, що її звільнили. З іншого боку, це скандальна ситуація, тому що сам по собі указ президента досить нетривіальний для американської політичної культури. Подивимося, як буде розвиватися конфлікт. Але зараз можна сказати, що кадрова політика Трампа носить досить жорсткий характер », - сказав співрозмовник НСН.
Указ Дональда Трампа, який тимчасово забороняє в'їзд на територію США громадянам Ірану, Іраку, Сирії, Судану, Лівії, Сомалі і Йемену, викликав обурення як всередині країни, так і за її межами. Пізніше федеральний окружний суд Нью-Йорка тимчасово заборонив висилку мігрантів з країн, перерахованих в указі Трампа, за межі США за умови наявності у них діючих віз. Таке рішення було прийнято судом всупереч указу президента, який був прийнятий для забезпечення безпеки і запобігання загрози тероризму усередині країни.

.

Добавить комментарий