Ідея розділити Сирію на зону впливу не реальна

Сходознавець розповів НСН, чому вважає ідею розділити Сирію на неофіційні зони впливу нереальною.

Експерт: Ідея розділити Сирію на зону впливу не реальна
ЗМІ розповіли про нібито досягнуті домовленості Росії, Ірану і Туреччини розділити Сирію на неофіційні зони впливу. За даними агентства Reuters, такий крок дозволить Башару Асаду зберегти президентську посаду, щоб пізніше при владі став уже «менш спірний кандидат». Директор Центру вивчення країн Близького Сходу і Центральної Азії Семен Багдасаров в інтерв'ю НСН назвав цю ідею малоперспективною.
«Передбачається, що Росії і Іран контролюватимуть територію, яку контролює Башар Асад. Туреччина - північний захід, а ось за північним сходом, де, як ми називаємо, знаходиться «сирійський козир» - велике питання. Курди хотіли б взяти цю територію під свій контроль. Але питання: чи вийде? Ось такий поділ, але наскільки воно реально? Я вважаю, що не реально », - зазначив політолог.
За цим планом, в Сирії з'явиться федерація під контролем алавітів. Саме до них належить діючий глава держави Башар Асад. Йому, після передачі влади менш опозиційно налаштованому політику, гарантована безпека. Курди наполягають на реалізації планів створення власної автономії.
«Це бажання відсунути американців і нарешті домовитися припинити війну. Але США, безумовно, відреагують. Що ви думаєте, що американці не налагодили там контакти з опозицією, бойовими групами, які там воюють? Не тільки ж турки на них впливають! Все це добре, але, не домовившись там, нічого не вийде. Все це лише тимчасове перемир'я, яке знову перейде в війну », - прокоментував план Багдасаров.
Між тим в турецькому МЗС заявили про угоду між Москвою і Анкарою про всеосяжну перемир'я в Сирії. Сторонам запропоновано припинити бойові дії. При цьому глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу неодноразово заявляв, що реального світу в Сирії не буде до тих пір, поки Асад залишається при владі.
«Я не можу сказати, що Туреччина змирилася з продовженням режиму Асада. Вони взяли паузу після поразки в Алеппо, почистять крильця, зрозуміють, що до чого, а потім знову почнуть, як буде можливість воювати. Все це тимчасове », - вважає Багдасаров.

.

Добавить комментарий