Союз виробників морозива: Китайці дуже люблять наш пломбір

Глава Союзу виробників морозива Росії в бесіді з НСН спростував інформацію про заборону поставок російського морозива в Китай.
На зустрічі президента РФ Володимира Путіна з потенційними інвесторами в далекосхідному регіоні один з китайських підприємців поскаржився на те, що їм не дозволяють вивозити з Росії морозиво, яке в Китаї дуже цінується.

Союз виробників морозива: Китайці дуже люблять наш пломбір
«Я буду вам дуже здивували цією забороною на вивезення морозива, як ніби це національне надбання чи наша культурна цінність. У перший раз про це чую. Буду коли тепер їздити в Китай, то голові Сі Цзіньпіну буду привозити з собою морозиво як особливий подарунок », - зяавіл російський лідер.
Генеральний директор Союзу виробників морозива Росії Валерій Елхов в бесіді з НСН спростував заяву китайського підприємця.
«Ніяких обмежень на поставки російського морозива в Китай немає! Китайці дуже люблять наш пломбір », - заявив Елахов.
За його словами, морозиво в КНР постачають виробники з Іркутської області, Новокузнецька, Хабаровська. «Інше питання, що ці поставки дуже невеликі - всього кілька тисяч тонн на рік», - додав він.
Такий стан справ викликаний багатьма факторами. «Морозиво - не найпростіший продукт, трохи що - тане. Тому потрібні бази для зберігання, потрібні менеджери з китайської сторони, які цими поставками б займалися », - сказав експерт.
Крім того, труднощі пов'язані і зі специфікою китайського ринку. «У нас все лають пальмова олія, а в Китаї, навпаки, вітають і пальмова, і інші рослинні масла, так як багато китайців не переносять лактозу. А це значить, що потрібно багато чого змінювати в технології виробництва », - пояснив Елхов.
Всі ці питання, за словами експерта, вже вирішуються. Так, наприклад, планується кілька поїздок російських виробників морозива на виставки в Китаї.
«Робота ведеться, тема розвивається, але не так швидко, як хотілося б», - резюмував Елхов.
Як з'ясувалося пізніше, приміром з морозивом китайський інвестор проілюстрував ідею про те, що на прикордонних територіях, наприклад, в Амурській області, необхідно створити зони опережаюшего розвитку з комфортними умовами для малого бізнесу.
Володимир Путін перебуває у Владивостоці, де бере участь в роботі Східного економічного форуму 2-3 вересня.


Добавить комментарий