У Донецьку не вірять в перемир’я з Києвом

Прем'єр-міністр проголошеної Донецької народної республіки Олександр Бородай заявив про готовність продовжити режим припинення вогню на той же термін, на який його має намір продовжити Петро Порошенко. Між тим, в самому Донецьку не вірять в перемир'я з Києвом.

Надія на те, що припинення вогню залишиться чим-небудь окрім балаканини, як це говорять, порожніх голослівних заяв, є, але дуже скромна, - відмітив Бородай у бесіді з журналістами після закінчення консультацій по врегулюванню конфлікту на південному сході України.

Бородай підкреслив, повноцінні переговори з Києвом можливі тільки у разі виведення за межі Донецької і Луганської народних республік спецбатальйонів, нацгвардії і загонів Правого сектора.

У нас, природно, є бажання і згода на те, щоб подібного роду переговори почалися, - цитує прем'єра ДНР Інтерфакс. - Але у нас є вже умова, що багато разів озвучувалася : ми до цих переговорів приступимо тоді, коли хоч би формування Правого сектора, - я маю на увазі усі спецбатальйони - Дніпро, Донбас, там їх багато, - а також усі формування національної гвардії, спецпідрозділи МВС були б виведені за територію Донецькою і Луганською народних республік. Після того, як цей крок буде зроблений, ми готові сісти за стіл мирних переговорів. Чим швидше це станеться, тим, я думаю, буде кращий для усіх сторін. Пункт четвертий говорить про практично негайний початок повноцінних переговорів до 30 червня. У нас, природно, є бажання і згода на те, щоб подібного роду переговори почалися, але у нас вже є багато разів умови, що раніше озвучувалися.

Петро Порошенко на прес-конференції у бельгійській столиці заявив, що після повернення з Брюсселю буде прийнято рішення про продовження режиму припинення вогню на 72 години на сході України.

Мені треба повернутися і провести консультації з військовими і урядом. Припинення вогню діятиме до вечора, і до цього часу рішення буде прийнято, - цитує президента України ІТАР-ТАРС.

Спочатку передбачалося, що термін дії режиму припинення вогню збіжить 27 червня в 06:00 за московським часом. Обидві сторони стверджували, що ніякого перемир'я і припинення вогню по факту не було.

Незважаючи на перемир'я, оголошене згідно з мирним планом президента України Петра Порошенка, бойові дії на сході країни тривали увесь тиждень. У Слов'янську і Краматорську було лише короткочасне затишшя. Президент України Петро Порошенко оголосив 20 червня з 12:00 за київським часом(06:00 по Москві) перемир'я до 10:00 ранку 27 червня.


Добавить комментарий