Замість нового ІГІЛ Іраку передрекли розпад

До цього може призвести конфлікт між шиїтами, сунітами і курдами.

Розкол між шиїтами і сунітами в Іраку здатний привести до створення нового варіанту «Ісламської держави» (ІГІЛ, заборонено в Росії). Таку думку, як передає РІА «Новости», висловив віце-президент близькосхідної республіки Нурі аль-Малікі.

Старший викладач Школи сходознавства НДУ ВШЕ Андрій Чупригін не поділяє думки політика.
«Щодо аналога« Ісламської держави »я сумніваюся. Конфлікт між шиїтами і сунітами, абсолютно очевидно, призведе до подальшого розділу Іраку на Курдистан і решту Ірак, і шиїтську і сунітську частини. Тобто буде трьохсегментні поділ країни. Де-факто Ірак вже розділений, тепер питання в тому, наскільки мирно вони розійдуться. Але я не думаю, що конфлікт шиїтів з сунітами призведе до чогось схожого на те, що ми спостерігали з 2014 року. Швидше курдська проблема буде виходити на перший план », - зазначив співрозмовник НСН.
При цьому він не вважає непереборним конфлікт між двома основними гілками ісламу.
«Практично всі останнє сторіччя, весь XX століття шиїти і суніти абсолютно спокійно уживалися у всіх кінцях світу. 30 - 20 років тому такої проблеми взагалі не було. Вони жили в одних і тих же селищах, ходили в одні й ті ж мечеті, щоб заощадити грошей на будівництво нової. Шиїтський сунітський конфлікт, який ми спостерігаємо зараз, носить економічний і геостратегічний характер, не має практично ніякого відносин до релігійного життя. Це конфлікт між Іраном і Саудівською Аравією за геостратегічне панування в регіоні. Країни використовують свої шиїзм і суннизм як знаряддя мобілізації прихильників. Не більше не менше », - резюмував сходознавець.
Раніше він пояснив НСН, чому США залишаться в Іраку і після перемоги над ІГІЛ.

.

Добавить комментарий