Роздуми простого одеського копірайтера

Я давно полюбила цю гру, в якій з'їв собаку (а зовсім не яблука) Лео Бернетт. Для оригінальної реклами не потрібні нові слова, потрібно просто по-новому жонглювати старими. Це майже що «Гра в бісер», але тільки словами. Я пишу в «фейлетону епосі», давним-давно передбаченим Гессе. Не створюю нічого нового. Маніпулюю старими дієсловами в наказовому способі. Плету павутину з прикметників. Експлуатую найвищий ступінь. Детальніше про роздуми копірайтера ви можете дізнатися за посиланням: https://zachem.com.ua/.

«Не важливо, скільки води утекло - важливо вчасно змитися», - це улюблена мантра. Майже як «Так буде не завжди». Другу, правда, писала не я. Хоча і перша - всього лише моя аранжування відомого фразеологізму.

Роздуми простого одеського копірайтера

Люди не люблять рекламу, а я її роблю. Цей хрест тяжкий подвійно, тому що я пишу рекламу в Одесі. «Божевільні» з Медісон-Авеню прагнули до того, чого ніколи не бачили. Я не прагну навіть до того, що бачила багато разів. Навіщо?

Унікальність існує лише в заходах на сайт, та й то - всього один раз. Унікальності давно вже немає в усьому світі. Тим більше, її немає в Одесі. Хоча одеські клієнти вважають інакше.

Багатьом з них все ще потрібен пафос гламуру. Одесочка любить не бути, а здаватися. Здаватися самій собі, причому в кривих дзеркалах. Серед них найулюбленішим залишається дзеркало «великого міста». Хоча в тренді, звичайно ж, партія в блогерство, зі здачею на руки козирів нової щирості і з прикупом з квазі-значень і псевдо-значимість. Так, в Одесі сьогодні жадають цього причастя змістом, через як мінімум тридцять років з тих пір, як були знайдені апокрифи споживання.

Одеса плететься за паровозом прогресу, в хвості товарного складу. Але будь-який одеський клієнт вважає себе намісником Бога на своїй окремо взятій землі, обітованій, само собою зрозуміло. А все, що йому потрібно насправді, - компенсація його ж страхів і комплексів, родом з радянського дитинства, які, навіть через десятиліття, він так і не зміг витіснити ні в один офшор підсвідомості. Вчора його рятувала патетика. Сьогодні він хоче знати, що залишить справжній слід на паркеті історії, причому слід цей буде відлито в свідомості мас бронзовим змістом. А найкраще - золотим.

Та не питання, я можу написати і це. Але тільки це буде коштувати дорожче. Тому що, якщо вже спускати своє життя на чуже, так не задурно. Хоча вони все одно платять копійки. В розстрочку.

«Чим ти займаєшся, Лора ?!» - кажу я собі щоранку. Рефлексія - моє професійне захворювання, при цьому хронічне. Я пропускаю дедлайни, щоб не думати про те, що самі кльові презентації так і залишаться порошитися в кутку, на дисках портфоліо, нікому не потрібних в еру фейсбучних stories. Але ж я могла б стати володаркою умов. Якби не реклама.

На моєму віртуальному столі - ненаписані романи. А в моїй голові - довголітня втеча. Не важливо, скільки води утекло - важливо вчасно змитися. Я точу чужі слова. Вони розкривають мені мозок. І тоді я збігаю реально.

Але тут трапляється непередбачене. Поки я писала прес-релізи і пости для бізнес-сторінок, виросло нове покоління онлайн-редакторів. У свої двадцять п'ять вони занадто серйозно ставляться до життя. Кожен впевнений, що його web-ресурс, невідомий далі рунета, - це як мінімум The New-Yorker. Їм немає сенсу пояснювати, що стиль - це все, а тема - ніщо. Вони ревно вірять в брехню, яку я ж зготувала для них позавчора, і публікують її під хештегом #live_interview. А потім снобістськи проціджують на мейл вимоги тестового авторського завдання при виборі з п'яти.

Куди котиться світ, постмодерністськи зітхаю я. Комунікацій не існує, як про те попереджав Антоніоні ще в кінці минулого століття. Але про це краще мовчати, хоча б з почуття професійного стьобу.

Пройшовши навиліт крізь творчий криз, я знову ловлю хвилю. Якщо не я, то ніхто. Повертаюся в укриття рекламних бастіонів, до декорацій піар-рубежів, з думкою про те, як би прилаштувати сорокинский bookingrill до бренд-буку одеського ресторатора, видавши все це за стратегію сторітеллінга. Серед відвідувачів ресторану все одно ж ніхто не читає літературу. Тому її треба з'їсти. А потім - так, потім знову буде улюблена мантра. Не важливо, скільки води утекло - важливо вчасно змитися.

Джерело: https://zachem.com.ua/

.

Добавить комментарий